VIIMSI MUUSIKAKOOLI ORKESTER

Orkestrit dirigeerib Ott Kask

Viimsi muusikakooli orkester alustas tegevust 2003. aasta sügisel.

Orkester on esinenud nii kontsertorkestrina, solistide saateorkestrina kui ka muusikalavastustes.  Koostöös Viimsi Kooliteatriga on osaletud muusikalilavastuses: Leonard Bernsteini „West-Side Story" 2003,  Valgre „Valge tee kutse" 2005, „Lumivalguke ja seitse pöialpoissi", „Lumekuninganna" ning Richard Rodgersi – Hammerstein II „Helisev muusika“ 2015. Aasta jooksul anti kokku Viimsi Keskkooli aulas 15 „Heliseva muusika“ etendust pea täismajale. Etendus pälvis Viimsi valla 2015 kultuuriteo auhinna ja aastapreemia.

Orkester on esinenud Viimsis, Prangli saarel, Tallinnas, Viljandis, Rakveres, Tartus, Lohjas ja Ylivieskas (Soome), kolmel korral Euroopa Muusikakoolide festivalil 2004.a Malmös (Rootsi) ja Kopenhagnis ja Fredensborg-Humlaebekis (Taani), 2007.a Pudapestis (Ungari) ning 2009.a Linzis (Austrias) ning 2013.a Ramat Yishajs (Iisrael)

Viimsi Muusikakooli orkestrandid on osalenud neljal üldlaulupeol: 2007.a noorte laulupeol sümfoonia- ning puhkpilliorkestrite programmis; puhkpilli- ja löökpillimängijad 2009.a üldlaulupeo puhkpilliorkestrite programmis; sümfoonia -ja puhkpillikoosseisus 2011.a. noorte laulupeol ning 2014.a üldlaulupeol. 2009. ja 2011.a laulupeol on oma numbriga esinenud Viimsi Muusikakooli rivitrummiansambel.

Viimsi Muusikakooli Orkester on mitmel aastal esinenud Tallinna Vanalinna Päevade raames ning viimastel aastatel koostöös Eesti Sümfooniaorkestrite Liiduga korraldatavatel vabaõhukontsertidel Tallinnas Raekoja Platsil.